"Це безумство!": після підриву на Каховському водосховищі почалися пошуки давніх скарбів

"Це безумство!": після підриву на Каховському водосховищі почалися пошуки давніх скарбів
"Це безумство!": після підриву на Каховському водосховищі почалися пошуки давніх скарбів
Керамічні черепки Бронзової доби, частини кам’яних сокир, яким близько 1000 років, ядра козаків 17 століття — археологи знаходять на Каховському водосховищі елементи стародавньої української культури. І, за словами В’ячеслава Саричева із Національного заповідника "Хортиця", Україна "шматочок за шматочком" дистанціюється від Росії.

Після підриву дамби на Каховській ГЕС у червні цього року, вода витекла з резервуару, що розташований вище дамби, а на його дні стали знаходити стародавні артефакти. Про це повідомляє The New York Times.

Після початку повномасштабної війни в Україні робота археологів у країні значно ускладнилася. Російські війська грабували музеї та виносили з них цінні експонати. Військова техніка виявилася на деяких місцях розкопок, у тому числі й там, де розташовані давні поховання. Багато українських археологів, як і представники інших професій, пішли на війну і віддали свої життя.

Вид з Хортиці на Каховське водосховище qudidzziqrhiuqzrz

Але через кілька тижнів після підриву греблі археологи та пересічні громадяни почали знаходити стародавні артефакти на дні водосховища: частини кам’яних сокир, яким близько 1000 років, німецькі шоломи, ядра козаків 17 століття.

"До цього нічого подібного не було, - розповіла Євгенія Синиця, голова Української асоціації археологів. - Це божевілля".

Артефакти, виявлені на дні Каховського водосховища

Артефакти, виявлені на дні Каховського водосховища

Археолог на березі

"Ми знаходимо елементи стародавньої культури, нашої стародавньої культури. Шматочок за шматочком - ми дистанціюємося від Росії", - сказав В’ячеслав Саричев із Національного заповідника "Хортиця".

Каховське водосховище

Конкуренція з боку підпільних старателів

Знайдені предмети очищаються, сортуються, перевіряються та додаються до каталогів. На робочому столі та підвіконні у кабінеті археолога Волкова лежать сотні всіляких артефактів.

Стародавні артефакти, покладені в мішки

Представники цієї професії, які визначають, до якого віку належить той чи інший предмет, стикаються з багатьма складнощами. Одна з таких – "підпільні старателі", які шукають наукові артефакти, щоби продати на чорному ринку.

Дно здійсненого Каховського водосховища

Поліцейські вже затримували деяких чоловіків із металодетекторами в руках та великими навушниками на голові.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать