Пробиває танкову броню: у Туреччині представили потужні дрони-камікадзе Ilgar

Пробиває танкову броню: у Туреччині представили потужні дрони-камікадзе Ilgar
Пробиває танкову броню: у Туреччині представили потужні дрони-камікадзе Ilgar
Нові дрони, що баражують, можуть з’явитися в турецькій армії вже наступного року. Вони здатні переслідувати цілі та розганятися до 120 км/год.

Турецька компанія Spira представила на минулій виставці IDEF 2023 у Стамбулі свій дрон-камікадзе Ilgar (Ілгар), повідомляє EDR Magazine. Система установок відразу кількох боєприпасів, що барражують, була встановлена на військовий броньований джип NMS-L 4×4.

За даними розробників, при загальній масі установки Ilgar (дрон-камікадзе 1,5 кг та пускова труба 2 кг) звичайний піхотинець може легко переносити установку для запуску безпілотників у будь-яку точку фронту. Але головна особливість Ilgar в тому, що систему відразу з чотирьох пускових труб можна встановити на легку бойову техніку та швидко пересуватися по лінії зіткнення з ворогом, завдаючи стрімких ударів камікадзе-дронами в потрібних місцях. Більш того, в компанії Spira говорять, що скоро буде доступна шестичарункова пускова установка, інтегрована в бойову машину піхоти, при цьому система у вихідному положенні залишається захищеною броньованим кожухом.

IDEF 2023, Ilgar, дрон-камікадзе rtidzqiqeriedzrz

Розробники збираються запропонувати військовим варіанти Ilgar як із автоматичною, так і з ручною перезарядкою дронів-камікадзе. Причому платформу можна буде встановити на морські судна. Система запуску дозволяє повторно використовувати пускову трубу для понад 200 польотів. Ударний дрон набирає крейсерську швидкість 120 км/год і піднімається на висоту до 5 кілометрів. Час автономної роботи складає 15 хвилин, що дає ефективну дальність понад 20 км.

Боєприпас, що баражує, запускається за координатами цілі, а захищена комп’ютерна наземна станція управління з сенсорним екраном дозволяє легко змінити місію або ціль прямо в польоті. Якщо метою є об’єкт, що рухається, система супроводу дозволяє стежити за ним. Камера в режимі "день/ніч", яка встановлена в носовій частині, дозволяє оператору бачити все, що відбувається, і краще маневрувати, щоб вибрати оптимальний маршрут удару при необхідності.

Після того, як оператор безпілотника знайде ціль, дрон-камікадзе переходить у режим атаки, пікіруючи на об’єкт противника, і тоді швидкість Ilgar збільшується до 160 км/год, а його 400-грамова багатоцільова бойова частина здатна вражати бронетехніку і навіть танки з бронею 200 -мм.

IDEF 2023, Ilgar, дрон-камікадзе

Дрон-камікадзе вже пройшов необхідні тести і зараз перебуває на екологічній експертизі. У компанії кажуть, що "Ільгар" буде готовий до демонстраційних польотів у листопаді, а серійне виробництво має розпочатися у березні 2024 року.

IDEF 2023, Ilgar, дрон-камікадзе

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО