Держдума РФ ухвалила закони, які посилюють правила призову до російської армії

Держдума РФ ухвалила закони, які посилюють правила призову до російської армії
Держдума РФ ухвалила закони, які посилюють правила призову до російської армії
Держдума ухвалила кілька законопроектів, спрямованих на посилення правил призову до армії Росії.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Так, одразу у другому та третьому читаннях ухвалено законопроект про посилення відповідальності за порушення вимог військового обліку. Цей документ було внесено до палати парламенту ще 1 лютого 2019 року та прийнято у першому читанні 17 березня 2021 року.

У другому читанні парламентарі суттєво переробили законопроект. Так, у Кодексі РФ про адміністративні правопорушення з’явиться нова стаття, за якою запроваджуються штрафи за невиконання обов’язку щодо забезпечення своєчасного оповіщення та явки громадян, які підлягають призову на військову службу з мобілізації, на збірні пункти або у військові частини, ненадання сприяння організації таких оповіщень та явки. Для посадових осіб штрафи становитимуть від 60 тис. до 80 тис. рублів, для юридичних - від 400 тис. до 500 тис. рублів. Аналогічні штрафи у новій статті передбачені і за невиконання обов’язку щодо організації або забезпечення постачання техніки на збірні пункти або військові частини відповідно до планів мобілізації.

У статті 21.1 КоАП РФ пропонується прописати нові розміри штрафів за неподання до військкомату списків громадян, які підлягають початковій постановці на військовий облік. Для посадових осіб передбачено покарання від 40 тис. до 50 тис. рублів, юридичних - від 350 тис. до 400 тис. рублів. Нині за таке порушення штраф становить від 1 тис. до 3 тис. рублів.

Аналогічні штрафи вводяться у статті 21.2 КоАП РФ за неоповіщення громадян про виклик (повістку) військового комісаріату або іншого органу, що здійснює військовий облік, при надходженні таких викликів (повісток) від військових комісаріатів (у тому числі в електронній формі), а також за незабезпечення громадянам можливості своєчасної явки за викликом (повісткою) воєнного комісаріату або іншого органу, що здійснює військовий облік.Наразі ця стаття передбачає відповідальність за неоповіщення керівником або іншою посадовою особою організації, а також посадовою особою органу місцевого самоврядування, відповідальними за військово-облікову роботу, громадян про виклик їх на порядку денному військового комісаріату або іншого органу, що здійснює військовий облік або не може бути забезпечений громадянами по можливості своєчасної явки за викликом по повістці військового комісаріатуабо іншого органа, що здійснює військовий облік. Штраф таке порушення становить від 1 тис. до 3 тис. рублів.

Поправками змінено редакцію статті 21.4. КпАП. Наразі у ній передбачено санкції за неповідомлення відомостей про громадян, які перебувають або зобов’язані перебувати на військовому обліку. Відповідно до прийнятих поправок встановлюються штрафи від 40 тис. до 50 тис. рублів за неподання чи несвоєчасне подання посадовими особами державних органів чи організацій відомостей, необхідних для ведення військового обліку.

Також багаторазово збільшуються штрафи за статтею 21.5 КоАП РФ (невиконання громадянами обов’язків з військового обліку). Так штраф за неявку громадян без поважної причини у зазначені на порядку денному військового комісаріату час і місце або за викликом іншого органу, який здійснює військовий облік, складе від 10 тис. до 30 тис. рублів (зараз від 500 до 3 тис. рублів).

Штраф за неповідомлення громадянином в установленому порядку до військового комісаріату або органу, що здійснює первинний військовий облік, про зміну сімейного стану, освіти, місця роботи (навчання) або посади, відомостей про переїзд на нове місце перебування, не підтверджені реєстрацією, складе від 1 тис. до 5 тис. рублів.

За неповідомлення громадянином у військовий комісаріат чи орган, що здійснює первинний військовий облік, відомостей про виїзд із Росії терміном понад шість місяців чи в’їзді у країну, і навіть за неявку до військового комісаріату у встановлений федеральним законом термін передбачено штраф у вигляді від 5 тис. до 15 тис. рублів.

Штраф від 10 тис. до 20 тис. рублів передбачено за неповідомлення до військового комісаріату або до органу, який здійснює первинний військовий облік, громадянином, що підлягає призову на військову службу, відомостей про виїзд у період проведення призову на строк більше трьох місяців з місця проживання або місця перебування, у тому числі не підтверджених.

Змінюються штрафи у статті 21.6 КоАП РФ (ухилення від медичного обстеження). Наразі за ухилення від медичного огляду або обстеження за направленням комісії з постановки громадян на військовий облік, а також від медичного обстеження за направленням призовної комісії передбачено попередження чи накладення адміністративного штрафу у розмірі від 500 до 3 тис. рублів. Прийнятими поправками штраф встановлюється у вигляді від 15 тис. до 25 тис. рублів.

У статті 21.7 КоАП РФ збільшується штраф за навмисне псування чи втрату документів військового обліку. Він становитиме від 3 тис. до 5 тис. рублів (зараз від 500 до 3 тис. рублів).

Крім того, Держдума ухвалила у третьому, остаточному читанні законопроект про збільшення верхнього кордону призовного віку термінової служби з 27 до 30 років та збереження нижнього кордону на рівні 18 років. Верхній кордон підвищується з 1 січня 2024 року.

Ще Держдума ухвалила у третьому, остаточному читанні законопроект, що встановлює заборону виїзду з РФ для громадян, які підлягають призову на військову службу, з моменту направлення ним порядку, зокрема за місцем роботи або навчання.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать