Через Бердянськ чи Маріуполь: як вибух на Кримському мосту вдарив по логістиці окупантів

Через Бердянськ чи Маріуполь: як вибух на Кримському мосту вдарив по логістиці окупантів
Через Бердянськ чи Маріуполь: як вибух на Кримському мосту вдарив по логістиці окупантів
Попри те, що удар по Кримському мосту припав по автомобільному полотну і залізничне сполучення ніяк не постраждало, російська армія все ж таки відчує труднощі з доставкою військового вантажу. Частину техніки окупанти возитимуть автопереходами на сході України. Інший популярний маршрут – морем у Бердянський порт.

Унаслідок вибуху біля 145-ї опори Кримського мосту 17 липня зруйновано частину автомобільного полотна. Рух мостом і поромне сполучення між Кримом і Кубанню призупинили. При цьому залізничне сполучення не постраждало і, як заявляє окупаційна влада, продовжує працювати у штатному режимі.

Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов вважає, що руйнація мосту так чи інакше, але позначиться на логістичних можливостях ЗС РФ у Криму.

"Військову техніку та вантажі для ЗС РФ доставляли залізницею. У будь-якому випадку автополотно доведеться ремонтувати. Для цього треба перегороджувати переправу. Частина трафіку піде окупованими територіями Донецької та Запорізької областей. Завдання максимального ослаблення військової логістики поки не реалізовано", - проком .

Окрім цього, сьогодні, 17 липня, закінчується термін дії "зернової угоди". У Кремлі відмовилися її продовжувати через нібито невиконання умов Меморандуму Росія-ООН у рамках стамбульських домовленостей.

"Можливо, цим підривом ворог здійснив провокацію. Москва вирішила, як кажуть, спалити всі мости, щоб не продовжувати "зернову угоду". Хоча процесом керує Туреччина. Якщо Реджеп Ердоган говорив, що чорноморська ініціатива триватиме, то Чорноморський флот не піде на бойові дії з турецькими ВМС", - зауважив Селезньов.

Військовий експерт, засновник БТ "Реактивна пошта" Павло Нарожний у розмові з наголошує, що Кримський міст — далеко не єдина транспортна артерія для російської армії, і зараз дорога на мосту перебита лише в одному напрямку.

Унаслідок удару у жовтні 2022 року залізниця на Кримському мості працює лише у реверсному форматі. Росія використовує безліч залізничних шляхів та автопереходів на Донбасі. Ще один популярний маршрут — морем до Бердянського морського торговельного порту, зазначив аналітик.

"У Херсонську та Запорізьку області військові товари доставляли вантажівками через Джанкой. У Маріуполі була дорога від Волновахи до Мелітополя. Не можна сказати, що завдано критичного удару по логістиці армії РФ, але постачання вантажів військового призначення не будуть такими швидкими", - сказав Нарожний.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать