ПриватБанк масово блокує рахунки українців: у банку розповіли, кому закриють доступ до грошей
Скарги розміщують у соцмережах ПриватБанку, а також на спеціалізованому форумі "Мінфін". У банку пояснюють: коли надходить лист від виконавчої служби про накладення арешту, банк не може його ігнорувати. Йдеться про будь-який борг: аліменти, комуналка, кредит і т.п.
Боржник має право звернутися до виконавчої служби та розблокувати частину коштів на рахунку (в розмірі двох мінімальних зарплат). Проте ця процедура займає певний час. "Виконавча (служба. – Ред.) наклала арешт на рахунок, де я отримую заробітну плату. Постанову виконавець відправив у банк 16.06. Банк отримав постанову 21.06, а далі тиша. Це мій єдиний дохід, за який я живу. Скільки треба жити святим духом, щоб нарешті банк зняв арешт із мого рахунку?" – пише клієнт банку.
Як поясняють у ПриватБанку, розблокування частини коштів відбувається впродовж 10 днів. Деякі клієнти стверджують, що кошти заблокували незаконно. "ПриватБанк заарештував рахунок протиправно", – жаліється клієнт банку.
ПриватБанк стверджує, що діє виключно в межах закону, а в ситуації, коли надходить лист від виконавчої служби про накладення арешту, має блокувати рахунок.
Зазначимо, що до травня 2023-го в Україні банківські рахунки блокували лише в тому випадку, якщо сума боргу становила від 100 тис. грн. За новими правилами заблокувати картку можуть навіть у тому випадку, якщо сума боргу становить кілька тисяч гривень. Мінімальної суми немає.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать