Війна є головною перешкодою у підготовці України до членства в ЄС - єврокомісар
Про це у Стокгольмі на пресконференції за підсумками неформальної зустрічі Ради міністрів ЄС із загальних справ заявив єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Олівер Варгеї.
«Найбільшою перешкодою є війна, війна сама по собі. Вона атакує людей, вона є атакою на економіку й інфраструктуру, вона є атакою проти самого існування країни. Тож, коли ця війна завершиться, безумовно, всі процеси підготовки до членства будуть прискорені», - зазначив єврокомісар.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи є війна перешкодою для членства України в ЄС і коли таке членство може відбутися, він зауважив: «Коли це трапиться? Питання не в цьому. Є чітка пропозиція з боку Європейського Союзу для України стати членом. Реальним є питання – коли і як ми можемо виконати всі критерії, щоб це відбулося. Чи є війна перешкодою? Це мають обговорювати лідери (ЄС), але за висновком, який я зробив минулого року, на цьому етапі війна не була перешкодою. Вона не перешкодила Україні стати країною-кандидатом»
За його словами, перетворення на країну-члена є набагато складнішою та тривалішою процедурою, вона забере певний час. "Тому що йдеться про референдуми, про парламентські ратифікації, про розробку угоди... Коли цей процес завершиться, будемо сподіватися, війна вже завершиться. Тому що вона має завершитися якнайшвидше», - додав представник Єврокомісії.
Він зауважив, що кожен послідовний крок у процесі розширення ЄС має свої труднощі. Отримання статусу країни-кандидата було для України викликом. Наступним викликом є початок переговорів щодо членства. Але це, за словами єврокомісара, найпростіша частина шляху.
Як повідомлялося, сьогодні під час неформального засідання Ради ЄС із загальних справ у Стокгольмі Європейська комісія довела до європейських міністрів попередні усні висновки щодо виконання рекомендацій Єврокомісії, які були надані Україні, Молдові та Грузії у зв’язку з їх заявкою на членство в ЄС. Доповідь представив єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї.
Прогрес України, Молдови і Грузії у виконанні оголошених рекомендацій Єврокомісії буде оцінений у щорічній доповіді з питань розширення у жовтні.
Україна розраховує отримати рішення ЄС про початок міжурядових переговорів щодо членства в ЄС до кінця року.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Распечатать