Тест для ОП на реальність війни проти корупції в Києві
Київська міська прокуратура повідомила про підозру директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА. Все правильно і красиво: "несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи", "не визначив реальні потреби фонду захисних споруд цивільного захисту у столиці, не надав жодних пропозицій щодо формування бюджету міста з цього питання, не організував роботу щодо створення фонду захисних споруд та не забезпечив дієвий контроль за їх утриманням та станом готовності" і таке інше.
Найкрасивіше: надав вказівку створити фіктивну карту укриттів, щоб приховати їх стан. А тепер зосередьтесь і спокійно без емоцій подумайте над суттю звинувачень.
Досвідчений чиновник відмовляється від реальної можливості отримати контроль над дерибаном бюджетних мільярдів на капітальні ремонти сховищ – і йде на інший злочин, аби тільки не отримати гроші під контроль. Все це він робить задля того, щоб далі жити на одну зарплату.
Хтось реально вірить в цю дурню?
Але факти є: під керівництвом Романа Ткачука була створена карта із фіктивними укриттями, він надавав звіти про повну готовність майже 5 тис. різних типів укриттів і навіть проводив за пару місяців до повномасштабного вторгнення росії престури, щоб переконати ЗМІ у повній готовності до війни.
І цим фактам існує лише одне логічне пояснення: Ткачуку наказали малювати красиву картинку, щоб гроші із міського бюджету направляти не на підготовку укриттів, а щось інше.
І ось тут ми, нарешті, і можемо перейти до Кличка.
У Кличка на підозру Ткачуку зреагували миттєво, заявивши наступне: "Наразі, під час воєнного стану, Департамент муніципальної безпеки підпорядкований Київській міській військовій адміністрації (КМВА)".
По-перше, фальшування інформації про стан укриттів відбувалось ДО створення КМВА. По-друге, чи дійсно під час воєнного стану Департамент підпорядковується КМВА?
Давайте пробіжимося по документах.
1. Рішення Київради від 02.03.2023 року №6007/6048: "Департамент підзвітний та підконтрольний Київській міській раді, ПІДПОРЯДКОВУЄТЬСЯ Київському міському голові, входить до структури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконує функції органу місцевого самоврядування та, у визначених законодавством України випадках, виконує функції державної виконавчої влади".
Як бачите, свіженьке рішення – Департамент підпорядковується не голові КМДА, а Київському міському голові. Тому під час воєнного стану нічого не змінюється – начальник КМВА виконує повноваження голови КМДА, але жодним чином не отримує повноваження Київського міського голови.
І попереднє Положення про Департамент було аналогічним – ВІталій Кличко все прописував для збереження контролю в підпорядкування Київському міському голові.
Певний вплив на Департамент, як структурний підрозділ КМВА (КМДА), має начальник КМВА Сергій Попко, але виключно в частині питань.
2. Трохи доказів, що саме Віталій Кличко, як Київський міський голова, вирішував питання роботи Департаменту.
12.06.2023 року розпорядження Київського міського голови Кличка №487 про затвердження структури Департаменту муніципальної безпеки. Додаток із структурою Кличку на затвердження подавав Ткачук.
05.05.2023 року розпорядженням Київського міського голови №356 Кличко наказує Департаменту підготувати проект тієї самої Міської цільової програми, що має забезпечувати підготовку та утримання укриттів в Києві
24.01.2023 року розпорядженням Київського міського голови №39 Кличко встановлює граничну чисельність працівників Департаменту.
Подібних доказів, що саме Кличко, як Київський міський голова, управляє роботою Департаменту, більш ніж достатньо.
І ГОЛОВНЕ в даному аспекті: гроші на роботу Департаменту виділяє (або економить для інших потреб, НЕ виділяючи Департаменту) саме Київрада. Начальник КМВА не має повноважень впливати на місцевий бюджет Києва, бо йому ніхто не надавав повноважень органу місцевого самоврядування.
А тепер найголовніше.
Ви ж розумієте, що підготовка різноманітних укриттів – це за законодавством не "броунівський рух" чиновників, а певна впорядкована і врегульована діяльність. За Кодексом цивільного захисту, діяльність ця організована в рамках Єдиної державної системи цивільного захисту, а на території Києва розгорнута територіальна підсистема міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту.
Положення про цю підсистему затверджено розпорядженням Віталія Кличка від 01.10.2015 року №988 за погодженням із головою ДСНС.
В Положенні прямо зазначено, що одним із завдань територіальної підсистеми Києва є здійснення заходів щодо створення та використання наявного фонду захисних споруд цивільного захисту для укриття населення
А ще там прямо зазначено (УВАГА!), що БЕЗПОСЕРЕДНЄ КЕРІВНИЦТВО територіальною підсистемою Києва здійснює Київський міський голова. Ще раз: не голова КМДА, якого на час воєнного стану замінили на начальника КМВА, а саме Київський міський голова.
Тому як до оголошення воєнного стану, так і під час воєнного стану, БЕЗПОСЕРЕДНЄ КЕРІВНИЦТВО територіальною підсистемою Києва Єдиної державної системи цивільного захисту, яка має забезпечити готовність укриттів в Києві, здійснює Київський міський голова Віталій Кличко.
Тому якщо прокуратура публічно заявляє про такі підозри директору Департаменту муніципальної безпеки Роману Ткачуку, то Офіс Генерального прокурора просто зобов’язаний пред’явити підозру Віталію Кличку, бо саме він здійснює безпосереднє керівництво територіальною підсистемою. І без злочинної недбалості Кличка (хоча тут, скоріше, більше підстав казати про прямі вказівки Кличка) Ткачук теоретично не міг накоїти всього того, в чому його звинувачують.
Якщо підозра Кличку, як керівнику територіальної підсистеми буде, то тоді можна казати про реальну війну ОП з Кличком. А якщо підозри Кличку за цей злочин із загиблими не буде, то ОП просто тримає українців за дурнів і розігрує виставу для підняття рейтингу Кличку, щоб вивести дуже зручного для Зеленського корупціонера на гачку в лідери опозиції.
Георгій Могильний, експерт з аналізу конфліктних забудов
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать