Папа Франциск вигнав з Ватикану відомого помічника Папи Бенедикта
Про це пише Reuters.
Заява Ватикану розвінчала всі плітки щодо того, яку роль Генсвайн, впливова фігура в Ватикані протягом понад десяти років, до того як Франциск відсторонив його після особистих конфліктів, матиме в Церкві.
Колишній Папа Бенедикт помер 31 грудня, майже через десять років після своєї відставки у 2013 році, ставши першим Папою, хто це зробив за останні 600 років.
Генсвайну 66 років, і вкрай несподівано, що людина такого відносно молодого віку і рангу не має призначення, тому рішення Папи виглядає як вигнання.
У заяві, що складається з двох рядків, говориться, що Франциск “розпорядився”, щоб 66-річний Генсвайн “на деякий час” повернувся до своєї єпархії Фрайбурга.
Майже всі папські секретарі в минулому або призначалися керувати єпархіями, або ставали кардиналами, або отримували інші високопоставлені посади. Генсвайну не вистачає дев’яти років до звичайного віку виходу на пенсію в 75 років для єпископів.
Протягом останніх місяців він кілька разів зустрічався з Франциском щодо свого майбутнього, і в католицьких ЗМІ висловлювалися припущення, що він сподівався отримати дипломатичне призначення нунцієм або послом у якійсь країні.
Генсвайн від коментарів відмовився.
Він був особистим секретарем Бенедикта з 2003 року, коли той ще був кардиналом Йозефом Ратцінгером, і залишався на його боці майже 20 років, майже 10 з них після того, як Бенедикт пішов у відставку.
У книзі під назвою “Нічого, крім правди – моє життя поруч з Бенедиктом XVI”, яку видавець надіслав журналістам лише через кілька годин після поховання Бенедикта 5 січня, Генсвайн збентежив Ватикан, описуючи те, що, на його думку, було напруженістю, коли двоє чоловіків у білому жили під його дахом.
Генсвайн і Франциск посварилися в 2020 році, коли Генсвайн опинився в центрі заплутаного епізоду, пов’язаного з роллю колишнього папи Бенедикта в книзі про целібат священиків, яку багато хто розцінив як атаку на авторитет Франциска.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили