Зеленський допоміг Ахметову позбутися "Малхасяна і Ко" у "Метінвесті"

Зеленський допоміг Ахметову позбутися "Малхасяна і Ко" у "Метінвесті"
Зеленський допоміг Ахметову позбутися "Малхасяна і Ко" у "Метінвесті"
Ринат Леонідович може нарешті зітхнути на повні груди. Українська держава позбавила його шебутного російського партнера, з яким йому доводилося уживатися у своєму найбільшому бізнесі цілих 15 років, пише Укррудпром .

Якщо перші 5 років партнерства Вадик поводився тихіше за воду, нижче трави, то починаючи з 2012 року, коли висуванець Ріната і на той момент президент України Янукович завітав до сина вірменопідданого український паспорт, став потихеньку знаходити власний голос. Політичного чуття у Малхасяна-Новинського був, тому він із однієї політичної пастки швиденько переміщався до іншої, з незмінно чудовим результатом. Ринату, що спостерігав цей хаос, тільки доводилося спантеличено крякати: «ось же, блід, ідіот».

Крапкою, в якій у Ахметова остаточно урвався терпець, став 24 лютого 2022 року. Мало того, що пітерський друг не зміг користуючись своїми зв’язками передбачити російське вторгнення. Він ще й випустив звернення від імені групи ринатівських нардепів заяву фактично із закликом до Зеленського здатися на милість путіна. "C’est pire qu’un crime, c’est une faute". Ахметов зрозумів, що Вадик з активу остаточно перетворився на зобов’язання і його потрібно терміново позбавлятися.

Тим паче, що потерпілий, не звертаючи уваги на наслідки, вже третьому місяці війни кинувся інтригувати всередині все ще найбільшої церкви країни, причому явно на користь Кремля. З цього моменту винесення тіла Вадика з «Метінвесту» стало лише питанням часу. Тим більше, що Рінат намилився позиватися до Росії з приводу компенсації, завданої «Метінвесту» збитків з використанням найдорожчих вашингтонських адвокатів. Робити це з таким міноритарієм, як Малхасян-Новинський, було явно не comme il faut. При тому, що Рінат «думкою багатіє», що зможе отримати з РФ понад 10 млрд доларів компенсації.

Але це справа далекого майбутнього. А тут і зараз партнери по «Метінвесту» мали поділити 4,8 млрд доларів чистого прибутку за 2021 рік. Досі компанія стільки заробляла за десятиліття, а тут один рік.

Достеменно відомо, що станом на 25 серпня 2021 «Метінвест» офіційно задекларував лише 590 млн доларів дивідендів. Тобто 4,2 млрд. доларів чистого прибутку залишалося на столі і не виключено, що так і не були офіційно розподілені. Чим не ще одна нагода скинути Вадика з поїзда «Метінвесту»?

Так чи інакше, але на допомогу Ахметову прийшов Офіс президента. У той час як відносини «найбагатшого українця» з Зеленським після охолодження влітку до кінця осені прийшли в норму, Малхасян-Новинський нарешті потрапив до списку санкцій за підтримку УПЦ Московського патріархату. Його спроби екстрено переоформити активи на кіпрські трасти мали спорадичний характер.

У результаті сьогодні стало відомо, що Міністерство юстиції скасувало реєстраційні дії щодо зміни кінцевих бенефіціарних власників трьох основних українських компаній Новинського: «Смарт-Холдингу», «Укргазвидобування» та «Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед». Власники кіпрських трастів були виключені з реєстру, а Вадік відновлено як кінцевий власник власників цих компаній. Відповідно тепер на них знову поширюються всі накладені на активи Малхасяна-Новинського санкції РНБО.

Проте, найбільшим активом Вадика, як і раніше, є частка в нідерландській Metinvest BV (холдинговій компанії «Метінвеста»). І очевидно, що спільними зусиллями ВП та Ахметов знайдуть шлях, як спочатку її заарештувати, а потім і виставити на продаж ці 23,75%. Навряд чи хтось має сумніви, хто стане переможцем майбутніх торгів.

Ексдиректора державного комбінату в Луцьку засудили на 10 років

Читайте більше новин по темі:


Распечатать