Харківська медична академія післядипломної освіти відмовляється приєднатися до медуніверситуту

Харківська медична академія післядипломної освіти відмовляється приєднатися до медуніверситуту
Харківська медична академія післядипломної освіти відмовляється приєднатися до медуніверситуту
Колектив Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО), яку Кабмін вирішив реорганізувати ще на початку 2021 року, продовжує боротися за право існування як самостійного закладу вищої медичної освіти.

У ХМАПО заявляють, що після початку повномасштабної війни адміністрація Харківського національного медуніверситету за підтримки керівництва Міністерства охорони здоров’я активізувала дії з приєднання Академії до цього вишу. Колектив виступає категорично проти цього рішення, яке ніяк не було обговорено з працівниками, і головною метою такої реорганізації вбачає заволодіння фінансами і матеріально-технічною базою Академії.

«Специфіка додипломної та післядипломної підготовки лікарів різна, тому і злиття потужного колективу ХМАПО з університетом абсолютно недоречне. Медичний університет у своєму підрозділі, що є відповідальним за післядипломну освіту за державним замовленням готував не більше ніж 1,5 тисячі лікарів, тоді як ХМАПО підвищувала кваліфікацію більше ніж 17 тисяч фахівців на рік.

Більше того, лікарі з 38 країн світу їхали на підвищення кваліфікації саме до нас, у той час як відповідні сертифікати ХНМУ не визнаються», - розповів Newsroom колишній представник адміністрації ХМАПО.

Розпорядження про реорганізацію академії Кабмін видав у 2021 році за пропозицією МОЗ. Працівники ХМАПО подали позов до Харківського окружного адміністративного суду, і, оскільки Уряд прийняв рішення з порушеннями, а саме без попереднього оприлюднення, без обговорення з працівниками і вирішення їх майбутнього, суд визнав це розпорядження протиправним та скасував.

У січні 2023 року апеляційна інстанція ухвалила аналогічне рішення, однак, ігноруючи його, Академію продовжують «реорганізовувати». З ХМАПО було звільнено більш ніж 200 осіб, ще понад 500 працівників перевели до складу навчально-наукового інституту післядипломної освіти ХНМУ, адміністрація якого вже зайняла будівлю академії.

«Основним інтересом ХНМУ та їх лобістів є будівля ХМАПО, автомобілі, гуртожитки, земельні ділянки та державні кошти, що виділяються на всі види післядипломної освіти. Таке фінансування, безумовно, цікавить адміністрацію медуніверситету, основним доходом якого було наповнення власного бюджету за рахунок численних іноземних студентів, чого зараз немає», - зазначає колишній представник адміністрації ХМАПО.

За його словами, не дивлячись на об’єктивні рішення суду першої інстанції і апеляційного суду відбувається подальше знищення ХМАПО з боку медуніверситету під прикриттям МОЗ і скорочення посад науково-педагогічних працівників на колишніх кафедрах ХМАПО.

Автор: Олег Солодко

Юрій Великий у новій пародії "розсекретив", що насправді було написано в паперах Кадирова під час зустрічі з Путіним

Читайте більше новин по темі:


Распечатать