Представниця президента в Криму назвала найімовірніший спосіб деокупації півострова

Представниця президента в Криму назвала найімовірніший спосіб деокупації півострова
Представниця президента в Криму назвала найімовірніший спосіб деокупації півострова
Крим швидше за все буде звільнено військовим шляхом. Проте політико-дипломатичний метод деокупації півострова також не виключається.

Про це розповіла постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева виданню "Крим.Реалії".

Зокрема, вона нагадала, що в березні 2021 року президент Володимир Зеленський затвердив Стратегію деокупації півострова, яка передбачає політико-дипломатичний механізм деокупації як ключовий.

Проте її було ухвалено до повномасштабного вторгнення, тому тепер вона потребує "актуалізації", зазначила Ташева.

"РФ не хоче комунікувати на тему політико-дипломатичного врегулювання. Як не хотіла комунікувати до повномасштабного вторгнення, так і після. Ми розуміємо, що нам нема з ким комунікувати", – сказала вона.

За словами Ташевої, після спроб Москви анексувати території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей стало зрозуміло, що військовий шлях визволення Криму став ключовим.

"Ми не виключаємо і політико-дипломатичний елемент для мінімізації втрат серед цивільного населення, військових, руйнування цивільної інфраструктури, але ми добре розуміємо, що, швидше за все, звільнення буде військовим шляхом", – сказала Ташева.

Вона додала, що деокупація Криму може відбутися в короткий термін, тому необхідно підготувати зміни до Стратегії – завершити цю роботу планується влітку.

"Можливо, в червні-липні планується засідання РНБО України, де буде ухвалено оновлену "Стратегію деокупації та реінтеграції", яка враховуватиме повномасштабне вторгнення та розуміння того, що деокупація може відбутися в більш короткі терміни", – розповіла чиновниця.

У Представництві президента України в Криму представили свої пропозиції щодо відновлення влади та критеріїв оцінки проведення виборів на звільненому півострові.

Зокрема, спочатку передбачається створення військової адміністрації, потім – перехід до військово-цивільного, а згодом – перехід до цивільного життя.

"На наше переконання, план має бути більш деталізований і зрозуміліший як для державних органів, які прописуватимуть подальші кроки, так і для наших громадян, щоб вони розуміли чіткі сигнали від української держави", – розповіла Ташева.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили